Rocznica zgładzenia Warszyca


Społeczny Komitet Upamiętnienia Bohaterów Polski Niepodległej PAMIĘĆ


Gdy czytamy na różnych portalach społecznościowych związanych z Częstochową lub Radomskiem o przypadającej [w styczniu – red.] rocznicy „wyzwolenia”, to uświadamiamy sobie, że komunistyczna propaganda trwa do dziś, okaleczając naszą pamięć i historię.
Tak więc właśnie dziś pragniemy Państwa poinformować, że rozpoczynamy zbiórkę na cel, który w Częstochowie powinien być już dawno zrealizowany. We wrześniu 2025 r. dzięki współpracy środowisk patriotycznych w Częstochowie utworzony został Społeczny Komitet Upamiętnienia Bohaterów Polski Niepodległej „PAMIĘĆ”. W połowie stycznia 2026 r. zarejestrowana została w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych zbiórka środków na upamiętnienie żołnierzy polskiej konspiracji niepodległościowej działających na terenie Ziemi Częstochowskiej w latach 1939-1956 (numer zbiórki: 2026/314/KS).


[Czytaj więcej…]